Manisa Haberleri
Son Dakika SON DAKİKA

ATOK İLHAN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Haber 08.04.2013 15:39 Pazartesi
Geçirdiği bypass ameliyatının ardından iki gün sonra hayatını kaybeden Gastronomi Birliği Rotisörler Zinciri Derneği Kurucu Başkanı, Phillip İnternational ve Türk Phillips'in üst düzey yöneticilerinden ve Goodyear Yönetim Kurulu eski üyesi Atok İlhan, son yolculuğuna uğurlandı.
73 yaşında hayatını kaybeden Atok İlhan için Murtatpaşa Cami’nde bir cenaze töreni düzenlendi. Törene çok sayıda turizmci, işadamları ve İlhan’ın yakınları katıldı. Törende Paris’te yaşayan ünlü iş adamı Cem Uzan’ın çelenk göndermesi de dikkat çekti. Kılınan öğle namazının ardından Atok İlhan’ın cenazesi Kemer'deki Ketenbeleği Mezarlığı'nda toprağa verildi.
HAYATI
73 yaşında hayatını kaybeden Atok İlhan, evli ve 4 çocuk babasıydı. 1940 yılında Kabil'de doğan Atok İlhan, ODTÜ İş İdaresi Fakültesi'nden 1963 yılında mezun olduktan sonra Hollanda hükümetinden burs alarak "Hollanda'da sanayi yönetimi" araştırma projesinde yer aldı. İngilizce ve Hollandaca bilen Atok İlhan; 1967 yılında başlayan özel sektör kariyerinde Polisan Kimya Sanayii'nde Proje Koordinatörlüğü, Mataş A.Ş.'de Pazarlama Müdürlüğü, Türk Phillips A.Ş.'de Satış, Pazarlama ve Grup Genel Müdürlüğü, Türk Phillips Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup Genel Müdürlüğü, Phillips International'de Elektrik Süpürgeleri Dünya Mamül Müdürlüğü, Malezya Grup Genel Müdürü, Türkiye Kafkaslar ve Orta Asya Grup Genel Müdürlüğü görevlerinde 31 yıllık hizmetten sonra yaş haddinden emekli olmuştu.
Atok İlhan, Gastronomi Birliği Rotisörler Zinciri Derneği Başkanlığı, Merkezi Paris'te bulunan Chaine des Rotisseurs İnternational Danışma Kurulu Üyeliği, Antalya'daki Hollarda Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, YASED ve TÜSİAD Üyeliği, Avrupa Türk Akademisyenleri Birliği Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.