Manisa Haberleri

ÜNİVERSİTELERARASI VOLEYBOL MÜSABAKALARI OMÜ’DE BAŞLADI

Haber 08.04.2013 15:38 Pazartesi
Üniversitelerarası 1. Lig Voleybol Grup Birinciliği Turnuvası Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Salonu’nda açılış töreniyle başladı.
Açılış konuşmasını yapan BESYO Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Seydi Ahmet Ağaoğlu, “Bu müsabakaların burada yapılmasını destekleyen başta Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Maçlarımızın centilmenlik havasında geçmesini diliyor ve hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Aydın, “Spor kenti Samsun’a hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere Türkiye Üniversiteler Voleybol 1. Lig’i 3 ayrı yerde yapılmaktadır. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nden toplam 40 takım mücadele etmektedir. Samsun’a 8 erkek ve 8 bayan takımı olmak üzere 16 takım geldi. Temennimiz bu müsabakaların yaygınlaşarak Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek sporcuların yetişmesidir. Öncelikle sporun gelişmesine katkı sağlayan ve Samsun’a spor kompleksleri kazandıran Gençlik ve spor Bankı Sayın Suat Kılıç’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu
8-12 Nisan tarihleri arasında devam edecek olan turnuva; bayanlarda Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi maçıyla, erkeklerde Amasya Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi karşılaşmasıyla başladı.
Bayan Voleybol Takımları: Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Amasya Üniversitesi,
Gaziosman Paşa Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi.
Erkek Voleybol Takımları: Amasya Üniversitesi, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi,
Fırat Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi.