Manisa Haberleri

PATİKLİ, KAR MASKELİ CİNAYET ZANLISI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Haber 08.04.2013 15:44 Pazartesi
Adana'da, aralarında yoldan geçme meselesi yüzünden husumet olan bir kişiyi öldürmek isterken, yanlışlıkla hasmının amcasının oğlunu öldüren kar maskeli, patikli zanıl adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Çukurova ilçesine bağlı Göl Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 3 ay önce Ersin Y. (29), evinin önünden geçen Abdurrahim Ü.'ye "Neden buradan geçiyorsun buradan geçme" dedi. Bunun üzerine çıkan tartışmada Ersin Y. ve akrabaları, Abdurrahim Ü.’yü darp etti. Çevredekilerin araya girmesiyle kavga sona ererken, darp edilen şahıs ise, orada intikam alacağına dair yemin etti. Olayın üzerinden yaklaşık 3 ay geçtikten sonra Abdurrahim Ü., Ersin Y.’yi öldürmek için kar maskesi takıp, olay yerinde iz bırakmamak için de ayağına patik giyerek, Ersin Y.’nin ailesinin evinin damına çıkıp, elinde pompalı tüfekle beklemeye başladı. Bu arada, Ersin Y.’nin yengesi Saime Y. de, damda birisinin olduğunu fark etti ancak, korktuğu için bakamadı. Ersin Y. ve amcasının oğlu Kadir Y. gece saat 03.15'te eve gelirken, yenge Saime Y., damda birisinin olduğunu söyledi. Bunun üzerine dama çıkan Kadir Y. de, "Kim var orada" diye bağırdı. Abdurrahim Ü. ise, Kadir Y.’yi, Ersin Y. sanarak ateş edip, olay yerinden kaçtı. Yaralanan Kadir Y., akrabalarının ambulans çağırmasıyla Adana Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Öte yandan, cinayet zanlısı Abdurrahim Ü., polisin kısa süren çalışması sonrası pompalı tüfekle birlikte yakalandı. Abdurrahman Ü., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, "Her şey Ersin'in yüzünden oldu. Ben kimseyi öldürmek istemedim. Ayağım ayağıma dolaştı tüfek ateş aldı, Abdurrahman yaralandı" diye konuştu.