Manisa Haberleri

POLİS TEŞKİLATININ 168. YILI KUTLANIYOR

Haber 08.04.2013 15:32 Pazartesi

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polis Teşkilatının 168’nci yıl dönümünü düzenlediği etkinliklerle kutlamaya başladı.

\r\n


\r\nTurgutlu Emniyet Müdürü Veli Göçemen ile teşkilatındaki amirler, ilk olarak protokol ziyaretleri gerçekleştirdi. Turgutlu Şehit Mahmut Tuğrul Polis Merkezi önünde ise lokma dökülerek vatandaşları dağıtıldı. Bugün saat 14.00’da ise, Polis Lokali'nde anasınıf öğrencileri için etkinlik düzenlendi. Minikler, palyaço gösterisi ile doyasıya eğlendiler. Etkinlikte miniklere polis amcalar tarafından şapka da dağıtıldı.

\r\n


\r\nEtkinlikler kapsamında yarın da, Turgutlu Belediyesi eski binası önünde lokma dökülecek, ayrıca saat 16.15’de ise şehit ve vefat eden polisler için Turgutlu Merkez Pazar Camii'nde mevlid okutulacak. Daha sonra Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetim Derneği ziyaret edilecek.

\r\n


\r\n10 Nisan Çarşamba günü ise, saat 10.00’da 50. Yıl Tören Alanı'nda Atatürk anıtına çelenk koyma töreninin ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilecek. Turgutlu Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polisler, kortej eşliğinde Atatürk Bulvarı'nda yürüyecekler.

\r\n


\r\nTurgutlu İlçe Emniyet Müdürü Veli Göçemen, “Türk Polis Teşkilatı'nın 168’nci kuruluş yıldönümünü coşku ile kutluyoruz. Etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.