Manisa Haberleri

CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ ROMANLARLA GÖBEK ATTI

Haber 08.04.2013 15:55 Pazartesi
Nilüfer Belediyesi tarafından Bursa’da ilk kez düzenlenen Dünya Romanlar Günü kutlamalarına katılan Romanlar, gönüllerince eğlendi. Başkan Mustafa Bozbey ve CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli de sergiledikleri danslarla coşkuya ortak olurken, ortaya renkli çıktı.
Dünya Romanlar Günü, Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlikle Bursa’da ilk kez coşkuyla kutlandı. Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen eğlenceye ilgi büyük oldu. Geceye Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ve Nilüfer Belediye Meclis üyeleri de katıldı.
Nilüfer Belediyesi olarak ilkleri yaşatmaya, güzellikleri paylaşmaya önem verdiklerini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Bursa’da ilk kez Roman kardeşlerimiz için, Dünya Romanlar Günü’nü hep birlikte kutluyoruz. Umuyorum, istiyorum ki, bundan böyle her yıl bu coşkuyu omuz omuza yaşamaya devam edelim. Biliyorsunuz ki biz Nilüfer Belediyesi olarak Anadolu’nun farklı ezgilerini Bursa’ya getiriyoruz. Çerkez sanatçılar, Gürcü sanatçılar, doğunun, batının ezgileri Nilüfer’in salonlarında, meydanlarında yankılanıyor. Roman kültürü de dünyanın her yerine yayılmış, zengin, renkli bir kültür. İşte biz bu zenginliği de etkinliklerimiz arasına katmak istedik. Kent yaşamında Roman ritimleri de var olsun dedik” diye konuştu.
CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli de hayatı neşe ve tüm renkleriyle birlikte yaşayan Roman vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi.
Roman Dernekleri adına konuşan Hüseyin Kardeş de, kendilerini yalnız bırakmayarak bu mutlu günde destek oldukları için Başkan Bozbey ve Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Nilüfer Halk Dansları Ekipleri’nin gösterileri alkış alırken, sahne alan Erkan ve Ümmiye de şarkılarıyla geceye katılanları coşturdu. Başkan Bozbey, her iki sanatçıyı da çiçek vererek performansından dolayı kutladı. Başkan Bozbey, söylediği ‘Yeşil Ördek’ adlı türküyle izleyenlerden büyük alkış alırken, Sena Kaleli ile sergiledikleri danslarla da Romanları mest etti.