Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AK PARTİ İL BAŞKANI DENGİZ’İN POLİS HAFTASI MESAJI

Haber 08.04.2013 15:54 Pazartesi
AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Dengiz, mesajında, Kendisini, vatanını, milletini güvende hissetmeyen insanın hayatta başarılı olamayacağına, bu bağlamda tarihten beri toplumun can ve mal güvenliğini koruma görevinin de devlet tarafından organize edildiğine dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:
"Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirmektedir.
Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye’de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır kuşkusuz. Bu nedenle ülkemizi bütün sıkıntılardan kurtarıp, güçlü, saygın bir ülke haline getirmek Hükümetimizin en temel görev ve hedefleri arasındadır.
Bu duygu ve düşüncelerle Polis Haftası'nı kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarı dileklerimi iletiyorum."