Manisa Haberleri

TÜRKİYE İLE HOLLANDA ARASINDAKİ DOSTLUK RESİMLERLE ANLATILIYOR

Haber 08.04.2013 16:00 Pazartesi
Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerinin başlamasının 400. Yılı nedeniyle Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde resim sergisi açıldı. Ressam Mohamed El Fers’in 36 eserle katıldığı “Eski Dostlar” isimli resim sergisinde ayrıca Ebru sanatçısı Naile Bozkurt, 20 eseri ile katılarak çalışmalara katkı sağladı.
Nevşehir Belediyesi, Kardelen Koleji ve Avrupa Türk Demokratlar Birliği Hollanda Şubesi’nin işbirliği ile düzenlenen resim sergisinin açılışına Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile çok sayıda davetli katıldı.
Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin tarihsel boyutta ele alındığı sergide,Osmanlı İmparatorluğu döneminde Hollanda’nın ilk Büyükelçisi olan Cornelis Haga’nın Aziz Mahmut Hüdayi hazretlerini ziyareti de ilgi çekiyor.
Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerinin başlamasının 400. Yılı münasebetiyle Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan sergi 16 Nisan 2013 tarihine kadar devam edecek.