Manisa Haberleri

ŞEHİT POLİSLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

Haber 08.04.2013 15:56 Pazartesi
Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 168'inci yıldönümü kapsamında Burdurlu şehit polisler mezarları başında anıldı.
Burdur Şehitliği’nde düzenlenen törene Vali Nurettin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Garnizon Komutanı Ümit Saltaş, Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan, daire müdürleri, polisler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.
İl Emniyet Müdürü Abdulkerim Polat şehitlikteki deftere, “Aziz şehitler, sizler mukaddes vatan toprakları uğrunda aziz milletine ait olan üstün karakterin mesuliyeti içinde sarsılmaz imanlarınız, eşsiz cesaretiniz ve istiklal ve hürriyet uğruna şahadet ve bir hilal gibi gülümseyerek gittiniz. Sizlerin milleti ve vatanı yaşatma namına göstermiş olduğunuz bu fedailiğine dünyanın en ünlü askeri, komutanları ve siyasi liderleri de şahitlik etmektedir. Bu aziz millet sizleri her zaman minnet, şükran ve sadakatle anacaktır. Bıraktığınız bayrak bizlerin en kıymetli emaneti olup, onun hiçbir zaman düşürmeyeceğimize huzurunuzda and içiyoruz. Mekanı cennet olan sizlerin geride bıraktığı ailelerinin emanetimiz olduğu yeminimizi tazeliyoruz. ruhunuz şad olsun” cümlelerini yüzdı.
Şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını dile getiren Vali Nurettin Yılmaz ise şunları yazdı:
"Bu vatan uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimiz, bizi emanet bıraktığınız bu vatanı, bizden sonrakilere daha müreffeh, daha kalkınmış olarak bırakmanın bilinci kararlılığı içinde huzurlarınızdayız. Bu vesile ile ebediyete intikal etmiş başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize sağlık ve esenlilikler diliyor, vefat eden gazilerimize ise şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhlarınız şad olsun.”
Törende şehit mezarlarına karanfil bırakıldıktan sonra, Yasin-i Şerif’in okundu ve İl Müftüsü Osman Artan tarafından dua edildi.