Manisa Haberleri

ŞANLIURFA’DAKİ OKUL BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Haber 08.04.2013 15:56 Pazartesi
Şanlıurfa’daki Sırrın İlköğretim Okulu, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, öğrencilere bisiklet eğitimi vermeye başladı.
Sırrın İlköğretim Okulu Müdürü ve öğretmenleri tarafından yapılan proje çerçevesinde, çocukların tehlikeli ortamlarda bisiklet öğrenmesini veya sokakta bilmeden binmesini önlemek amaçlı, ilk olarak 5 ile 6. sınıfta öğretim gören öğrencilere, bisiklet eğitimi veriliyor.
Şu ana kadar alt ve üst sınıflardan da talep olduğunu dile getiren Okulu Müdürü Tamer Çevik, “Proje kapsamında, okulumuzda eğitim gören 5. ve 6. sınıflara bisiklet eğitimi vermeye başladık. Çocukların güvenli ortamda bilgiyi alabilmesi, moral ve motivasyonlarını arttırmak amaçlı bu eğitimi vermeye başladık. Burada eğitim gören çocuklara daha sonra bisiklet kullanım ehliyeti vereceğiz. İnşallah çocuklarımızın güvenli ortamlarda bisiklet kullanmalarını diliyorum” dedi.
Bisiklet dersi gören öğrenciler ise, bu eğitimden çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Sokakta bilmeden bisiklet sürüyorduk. Canımız tehlikedeydi. Şimdi okul müdürümüz ve hocalarımız tarafından okulda bisiklet dersi alıyoruz ve kazaya sebep vermemek için her şeyi öğreniyoruz. Okulumuzda birçok etkinlik gerçekleşiyor, herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.