Manisa Haberleri

TÜRK VE YUNAN POLİSLER DOSTLUK MAÇINDA BİR ARAYA GELDİ

Haber 08.04.2013 15:56 Pazartesi
10 Nisan polis haftası etkinlikleri kapsamında Edirne Emniyeti ile Yunanistan’ın Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü basketbol takımları arasında Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda bir dostluk maçı düzenlendi. Dostluk maçını Edirne Emniyet Müdürlüğü Basketbol takımı 64-60 kazandı.
Dostluk maçı öncesi bir açıklama yapan Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde komşu ülkelerin emniyet teşkilatlarıyla işbirliğine devam ettiklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın Kırcaali Emniyeti ile voleybol maçı düzenledikleri ifade eden Ceylan, “Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın Kırcaali Emniyet Müdürlüğü ile bir voleybol müsabakası düzenledik. Bu gün ise 10 Nisam etkinlikleri nedeniyle Yunanistan’ın Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü ile bir basketbol maçı tertip ettik. Davetimize icabet ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum, umarım bundan sonraki ilişkilerimiz bu tür etkinliklerle devam eder” dedi.
Yunanistan’ın Dedeağaç Emniyet Müdürü Tsouknadis İoakim, “Türk polis teşkilatının bir dostluk maçına davet etmesi bizi çok memnun etti. Edirne ve Dedeağaç Emniyeti ciddi ortak çalışmalar yürütüyor. Bu işbirliğinin artarak devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen basketbol müsabakasını Edirne Emniyet Müdürlüğü takımı 64-60 kazandı. Edirne Emniyeti geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın Kırcaali Emniyeti ile oynadıkları voleybol maçını ise 3-1 kaybetmişti.