Manisa Haberleri

ESOB, EMİRŞEYH’E SAHİP ÇIKTI

Haber 08.04.2013 16:05 Pazartesi
‘Ürünlerinde at eti var’ iddialarıyla zor günler geçiren Erzurum'daki Emirşeyh restorana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Lokantacılar Odası Başkanlığı sahip çıktı. İşletmeci Erkan Bayram’ı ziyaret eden ESOB Başkanı Rasim Fırat, kent için önemli olan bir markanın asılsız iddialarla yıpratılmak istendiğini vurguladı.
Erzurum’un Tebrizkapı semtinde 1950 yılından bu yana hizmet veren Emirşeyh restoran, ‘ürünlerinde at eti var’ iddialarıyla zor günler geçiriyor. Emirşeyh restoranı bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat ile Lokantacılar Odası Başkanı Zeki Pınar, işletmeci Erkan Bayram’ı ziyaret etti.
Lezzetli kebaplarıyla başta Erzurumlular olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Emirşeyh restoranın büyük bir iftiraya uğradığını söyleyen işletmeci Erkan Bayram, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Bayram, iftira ve komplo karşısında çaresiz olduklarını belirterek, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün laboratuar sonuçlarını gösterdi.
Emirşeyh restoranın bir marka olduğunu belirten ESOB Başkanı Rasim Fırat ise 63 yıldır Erzurum’da hizmet veren restoranın dedikodu ve iftiralarla yıpratılmak istendiğini vurguladı. İşletmeci Erkan Bayram’ın sonuna kadar arkasında olduklarını kaydeden Başkan Fırat, yaşananların ticari bir linç girişimi olduğunu, insanlığa sığmayan, art niyetli dedikoduların her zaman önünde duracaklarını dile getirdi.