Manisa Haberleri

ÖĞRENCİLERDEN İLKADIM’IN ÇEVRE PROJELERİNE DESTEK

Haber 08.04.2013 16:04 Pazartesi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri İlkadım Belediyesi'nin geri dönüşüm çalışmalarına destek verdi.
Öğrenciler, topluma hizmet dersi kapsamında hafta sonu Batıpark'ta aileleriyle birlikte piknik yapan vatandaşları “Atık Yağların Geri Kazanımı”, “Çöpünüz Altın Olacak Engeller Ortadan Kalkacak” ve “Atık Eğitimi” konusunda bilinçlendirdi. “Çöpünüz Altın Olacak Engeller Ortadan Kalkacak" logolu poşetlerin içinde bir adet geri dönüşüm poşeti, atık eğitim kitabı, atık yağların geri kazanımı ve çevre temalı projeler ile ilgili broşürler dağıtan üniversite öğrencilerine, vatandaşlar teşekkür ederek, İlkadım Belediyesi'nin çevre ve geri dönüşüme olan duyarlılığın bilincinde olduklarını söyledi.
Geri dönüşebilen atıkların doğaya bırakılmaması adına tüm projeleri halkın desteği ile sürdürdüklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ekiplerimiz ilçe genelinde kapı-kapı gezerek, vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın gerekli ilgi ve hassasiyeti önemle göstermelerini rica ediyorum” dedi.