Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

CHP NEVŞEHİR İL BAŞKANI AHMET GÖKTAŞ:

Haber 08.04.2013 16:01 Pazartesi
CHP Nevşehir İl Başkanı Ahmet Göktaş, Akil İnsanlar olarak adlandırılan kişilerin Anadolu illerine geldiklerinde vatandaşların bu kişilere kanmaması gerektiğini söyledi.
Göktaş yaptığı açıklamada, Türkiye’yi bölmek amacıyla tertiplenen büyük Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir ayağı olarak teröristlerle anlaşma ve uzlaşma çalışmalarını şirin göstermek amacıyla “Akil İnsanlar” adı altında bir grup kurulduğunu belirterek bu grup içerisinde bulunan kişilerin Türk halkının haklı tepkilerini yumuşatmak olduğunu ifade etti.
Akil İnsanlar adı altında bazı kişilerin önümüzdeki günlerde diğer illerde olduğu gibi Nevşehir’de de vatandaşlarla ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmelerde bulunacağını kaydeden Göktaş: “İimizde biraz vatan ve millet sevgisi varsa, “Akil İnsanlar” diye adlandırılan kişilere, şu soruları sormanız gerekmektedir; Ailenizde bir kişi vatan savunmasında şehit düşdümü?, Dedeleriniz Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında bulundu mu?. Daha önce bölünen Yugoslavya, Irak, Libya veya Suriye’ye gittiniz ve oradaki durumları gördünüz mü?, Akil insanların masraflarını kim karşılıyor ve sizlere bir şey vaad ettiler mi? Lütfen sessiz kalmayalım. Bizlerle aynı acıyı ve kaderi paylaşmayan, bir eli yağda bir eli balda olan ve sadece daha önce gezmek için Anadolu’ya gelmiş olan insanlara bu ülkeyi seven ve korumak için gece ve gündüz çalışan insanların olduğunu gösterelim” dedi.