Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

Haber 08.04.2013 16:09 Pazartesi
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarına ilişkin, "Nisan ayında bütün sonuçlarıyla belli olacağını düşünüyorum" dedi.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya başkanlığında TBMM Ek Bina'da toplandı. Toplantı öncesinde ise Ahmet İyimaya gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin "Komisyon çalışmalarına devam edecek mi?" şeklindeki sorusu üzerine İyimaya, "Çalışmamızın konusu, önümüzde müzakere etmediğimiz tekliflerin müzakeresidir. Akşam 19.00'daki toplantının konusu ise Uzlaşma Komisyonu'nun bundan sonraki durumu olacaktır" dedi.
Sorulara tahmini olarak cevap verebildiğini, net cevapları ise toplantı bittikten sonra verebileceğini söyleyen Ahmet İyimaya "Uzlaşma Komisyonu çalışmasına devam edecek, çalışmasını sürdürecek ve iradenin ortaya çıkması halinde önümüzdeki günlerde bir anayasa projesini muhtamelen yürütecek" diye konuştu.
İyimaya, "Ne kadarlık bir çalışma öngörülüyor?" sorusu üzerine ise, "Şuanda onu kestiremem ama bizim zaten önümüzde çalışmamız gereken 30 madde, 40 madde yok. Onun için bunun Nisan ayında bütün sonuçlarıyla belli olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.