Manisa Haberleri

RESSAM KASAP, PARİS VE FRANKFURT’TA SERGİ AÇACAK

Haber 08.04.2013 16:19 Pazartesi
Zeybek, Efe, Yörük ve Türkmen kültürünü yağlı boya tablolarına yansıtan Ödemişli ressam Mehmet Ali Kasap, Avrupa'da yeni sergiler açmaya hazırlanıyor.
2012 yılında "Anadolu'nun Zeybek Kadınları" isimli sergisi ile büyük ses getiren emekli resim öğretmeni Kasap, yurt dışından da sergi teklifleri alıyor. Bir sanat merkezine ve resim atölyesine çevirdiği evinde çalışmalarını sürdüren Mehmet Ali Kasap, zaman zaman resim meraklılarını da konuk ediyor. Güzelbahçe'den gelen Atanur Meriç ve öğrencilerini ağırlayan Kasap, sergi projeleri hakkında da bilgi verdi. Aynı zamanda Türk Dünyası Sanatçılar Birliği Ege Bölge Başkanı da olan ressam Kasap, yurt dışından da sergi teklifleri aldığını, mayıs ve haziran aylarında Paris ve Frankfurt'ta sergi açacağını söyledi.
Mehmet Ali Kasap, "31 Mayıs'ta Paris'te Festival de Anatolya adında Türk Demokratlar Birliği'nin organize ettiği Türk kültürünü dünyaya tanıtan, Avrupa'nın en büyük fuar alanlarının birinde, bir resim sergisi yapacağız. Bu resim sergisinde de Anadolu kültürünü, Anadolu kadınının güzelliğini, estetikliğini, zarafetini resimlerimle Avrupalılara tanıtacağım. 18 Haziran'da Almanya'nın Frankfurt kentinde sergimiz olacak“ şeklinde konuştu.
Kasap, başka ülkelerden de teklifler aldığını, görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekledi.