Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

DÜZCELİ GAZETECİLERDEN AYDIN’DA YAŞANANLARA KINAMA

Haber 08.04.2013 16:19 Pazartesi
Aydın’da MHP ve Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen konferansta yaşanan gerginliği haber yapmak isteyen gazetecilerin darp edilmesi üzerine Düzce Çalışan Gazeteciler Cemiyeti kınama mesajı yayınladı.
Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tezcan Solmaz, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, gazetecilere karşı yapılan saldırıları kınadıklarını ve işi sadece haber yapmak olan meslektaşlarına yapılan bu tür saldırıları kabul edemeyeceklerini söyledi.
Solmaz Aydın’da, gazetecilere yapılan saldırının tüm Türkiye’de ki basın mensuplarına yapılan bir saldırı olarak algılanması gerektiğini ve bu tip saldırıların artık son bulması gerektiğine dikkat çekerek, “Öğrendiğimiz kadarı ile Cumartesi günü Aydın Kültür Merkezi'nde MHP ve Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Yıldırım Tuğrul Türkeş'in konferansı sırasında gazetecilerin darp edilmiş ve meslektaşlarımıza hiç istemediğimiz davranışlarda bulunulmuştur. Bu olayın Aydın’da yaşanması, Düzce’de de yaşanmayacağı anlamına gelmez. Dolayısı ile son dönemde basına yapılan bu tür saldırılar hepimizi derinden yaraladı. Gazeteci arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyor, bu konuda tüm gazetecileri birlik içinde olmaya davet ediyoruz” dedi.