Manisa Haberleri

KALESPOR, TAVAS BİRLİKSPOR’UN 20 MAÇLIK YENİLMEZLİK SERİSİNE SON VERDİ

Haber 08.04.2013 16:18 Pazartesi
Denizli 1. Amatör Küme C grubunda namağlup olarak lider durumda bulunan Tavas Birlikspor, 20 maç sonra Kalespor’a yenildi.
Play-off ikinci maçında Zafer Katrancı Stadı’nda Kalespor ile Tavas Birlikspor karşı karşıya geldi. Maçın başlamasıyla birlikte iki takım da birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, ilk yarı Onur’un iki ve İsmail’in attığı gollerle Kalespor’un 3-1’lik üstünlüğüyle sona erdi. İkinci yarıya baskılı bir şekilde başlayan Tavas Birlikspor 46. dakikada skoru 3-2’ye getirdi. Kalesporlu futbolcular ilerleyen dakikalarda ataklarını sıklaştırarak 4'üncü golü buldu ve karşılaşma 4-2 Kalespor’un üstünlüğüyle sona erdi.
Maç sonunda konuşan Kalespor Teknik Direktörü Ali Sayıntürk, “Zorlu bir maçtan galip çıktığımız için mutluyuz. Play-off grup ilk maçında aldığımız hesapta olmayan mağlubiyet futbolcularımızın ve teknik heyetin moralini düşürse de Tavas maçı bizim için dönüm noktasıydı. Futbolcularımızla bilinçli bir şekilde hazırlandıkları maçta alınlarının akıyla çıktılar. Bu maçı unutup önümüzdeki Çardak maçının hazırlıklarını başlayacağız” dedi.