Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER, ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDAKİ KONFERANSLARINI SÜRDÜRÜYOR

Haber 08.04.2013 16:24 Pazartesi
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ‘Kentlilik bilinci, liderlik, çevre ve yerel yönetim anlayışı’ konulu eğitim amaçlı konferans serisini Nevşehir Ticaret Meslek Lisesi’nde sürdürdü.
Okula gelişinde Okul Müdürü Ramazan Velieceoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Menderes Kestiren tarafından karşılanan Belediye Başkanı Hasan Ünver, daha sonra öğrencilere hitap etti.
Nevşehir’in sahip olduğu dopdolu doğal, kültürel ve tarihsel değerler ışığında köklü bir kadim medeniyetler şehri olduğuna dikkat çeken Ünver, “Herhangi bir merkezin kadim medeniyet şehri olabilmesi için sadece birkaç tarihi değere sahip olması yeterli olmuyor. Üzerinde yaşadığımız bu topraklarda, 8 i köklü olmak üzere 20 farklı inanç ve kültürel zenginliğe sahip medeniyetler hükümranlık sürmüş. Her bir merkezinde bu kadim medeniyetin izlerini görmek, onlara dokunmanız mümkün. Böylesine köklü kadim medeniyetlerin yaşadığı bu şehir ayrıca dünyanın barış kenti olarak da Birleşmiş Milletler Teşkilatı ile yapılan bir memorandum ile de dünyanın barış kenti olarak da tescillenmiştir. Dolayısıyla dünyanın bu barış kentinde ve bu kadim medeniyete de uygun bir hayat sürmemiz de en doğal hakkımız diye düşünüyoruz. Bunun için bizlerde bu kadim medeniyete ev sahipliği yapmış insanlarımızı bu değerlere yakışan şekliyle yaşatmaya çalışıyoruz. Milyarlarca liralık yatırımlara imza atıyoruz. Hepsi de sizlere helal hoş olsun. ”diye konuştu.
Ünver, gençlerden bir başkasının çizdiği yolda değil de, kendi çizdikleri yolda emin adımlarla yürümelerinin gerektiğini ifade etti. Ünver, “Birilerinin sizlere dayatarak ortaya koyduğu hayat çizgisi ile yolunuza devam etmeyin.Yolunuzu kendiniz çizin,Bunu yaparken de elbette ebeveynlerinizin tecrübelerinden etkin şekilde yararlanın. Çizdiğiniz bu yolda azim ve kararlılıkla yürüyün. Ama herşeyden önce bu hayat çizginizi başarılı bir şekilde taçlandırmak istiyorsanız mutlak surette kendinize bir hedef belirleyin. ”dedi.
Öğrencilerin büyük bir ilgi ile takip ettiği konferans sonrasında, Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Ramazan Velieveoğlu, okula yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Hasan Ünver’e plaket takdim etti.