Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

THY AVRUPA LİGİ 4’LÜ FİNAL DUYURUSU LONDRA BELEDİYE BAŞKANI JOHNSON’IN BASKET ATIŞIYLA YAPILDI

Haber 08.04.2013 16:45 Pazartesi
10-12 Mayıs tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek THY Avrupa Basketbol Dörtlü Final'in duyurusu Londra’da gerçekleşti. Londra Belediye Başkanı Boris Johnson’ın basket topuyla atış yaparak tanıtımını yaptığı final duyurusunda renkli görüntüler yaşandı.
Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, THY Avrupa Basketbol Ligi Başkanı Jordi Bertomeu ve İngiltere Basketbol Oyuncusu Pops Mensah Bonsu kameralara poz vererek Trafalgar meydanında yer alacak organizasyonların duyurulduğu etkinliğe katıldı.
Etkinlikte Londra Belediye Başkanı Boris Johnson İHA’ya özel yaptığı açıklamada, “Londra’nın kalbi Trafalgar Meydanı’nda daha önce düzenlediğimiz büyük organizasyonlardan biliyoruz ki basketbolda harika olacak ve büyük bir ilgi görecek. Londra’da basketbol yeni gözde sporlar arasında yer alacak, basketbol Londra’da mı icat edildi bilemiyorum ama büyük ihtimal öyledir. Çünkü bütün sporlar Londra’da icat edildi. Dolayısıyla sporun doğduğu topraklara geri gelmesi büyük bir heyecan” ifadesiyle etrafındakileri güldüren Belediye Başkanı, denediği sayısız basket girişiminin ardından arkasını dönerek attığı basketle izleyenleri şaşırttı.
BONSU: “FİNALDE TÜRK TAKIMI GÖRECEĞİMİZDEN EMİNİM”
İngiltere Basketbol Takım oyuncusu Pops Mensah Bonsu ise, finalde Türk takımı göreceğinden emin olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de geçen yıl düzenlenen THY Avrupa Lig Final Four oyunları muhteşemdi. Türkiye’de oynadım, Beşiktaş’ta oynadım ve geçen yıl Final Four için ordaydım ve muhteşem bir atmosfer vardı ve harika zaman geçirdim, inanıyorum Londra’da benzer güzellikte ağırlayacak bu oyunları ama İstanbul’daki final four gerçekten çok güzeldi” açıklamasında bulundu.
BERTOMEU: “LONDRA’DA BENZER ŞEKİLDE OYUNLARA YER VERECEĞİZ”
THY Avrupa Basketbol Ligi Başkanı Jordi Bertomeu ise, yarışmada geri sayıma başlandığının altını çizerek, “Bugün Londra Belediye Başkanı ile 10 ve 12 Mayıs tarihlerinde yer alacak final dörtlüsüne geri sayıma başladığımızı duyurmak için buradayız. İstanbul’da geçtiğimiz yıl harika vakit geçirdik Türk Hava Yolları, Türk yetkililer ve Türk halkı harika bir atmosferle oyunları ağırladı, dileriz Londra’da benzer şekilde oyunlara yer vereceğiz” ifadesinde bulundu.
LONDRA’DA İLK DEFA DÜZENLENİYOR
Türk Hava Yolları Avrupa Basketbol Ligi Final Dörtlüsü ilk defa Londra’da yer alarak bir ilke imza atıyor. Trafalgar meydanında düzenlenecek ve üç gün sürecek etkinlikleri 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Meydana kurulacak 15 metre yüksekliğindeki yağmurdan korunaklı kortlar ile basketbol severleri oyunun içine taşımayı hedefliyor. Etkinlikler de Efes amigo kızları da yer alacak.
10-12 Mayıs tarihleri arasında Londra O2 arenasında yer alacak maçlar için biletler satışa sunuldu.