Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MEDICANA TÜP BEBEK MERKEZİ HİZMETE BAŞLADI

Haber 08.04.2013 16:49 Pazartesi
Medicana Konya Hastanesi bünyesinde tüp bebek merkezi hizmete başladı.
Konya’nın ve İç Anadolu Bölgesinin en donanımlı ve son teknolojik olanaklarla planlanan özel sağlık kuruluşu Medicana Konya Hastanesi Tüp Bebek Merkezi hizmete başladı.
Medicana Tüp Bebek Merkezi, doğal yollardan gebe kalmakta zorluk çeken çiftlere farklı yardımcı üreme tekniklerini uygulayacak. Hastaneden yapılan açıklamada, “Yaş, daha önceden yaşanmış bir gebelik durumu, ne kadar süredir gebelik uğraşısı içinde olunduğu gibi bilgilerin eşliğinde, tüpler, yumurta kalitesi ve eşin sperm değerlendirmesine göre yumurtlama takibi, aşılama (Intra Uterin Inseminasyon - IUI), tüp bebek / IVF (In Vitro Fertilizasyon), mikroenjeksiyon / ICSI (Intrastoplazmatik Sperm Enjeksiyonu), TESA (Testiküler Sperm Aspirasyonu), TESE (Testiküler Sperm Ekstraksiyonu), mikro TESE yöntemi, embriyo traşlama, blastosit transferi, embriyo dondurma, sperm dondurma ve preimplantasyon genetik tanı (PGT ya da PGD) hizmetleri verilmektedir. Medicana Tüp Bebek Merkezi bünyesinde hizmet veren embriyoloji laboratuvarımız Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup akreditasyon belgesine sahiptir. Bu bağlamda en yeni teknolojiyi barındırmaktadır. Özellikle hava temizleyici sistemi ile ortamda temiz bir hava oluşturarak en iyi embriyo kalitesine ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Her tür laboratuvar testleriyle Medicana Tüp Bebek Merkezi’nde kısırlık sebepleri ortaya çıkarılmaktadır” denildi.
Tüp Bebek Merkezinin çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da hizmet verecek şekilde planlandığı belirtilerek, ikisi uzman doktor olmak üzere 9 kişilik profesyonel ve deneyimli bir ekibin görev yapacağı kaydedildi.