Manisa Haberleri

EMİRDAĞ, AYGÜN KARDEŞLERİN CENAZELERİNİ BEKLİYOR

Haber 08.04.2013 17:01 Pazartesi
Belçika’da karıştıkları bir kavgada öldürülen Afyonkarahisarlı Uğur (32) ve Süleyman Aygün (33) isimli kardeşlerin ailesi tarafından 940 gün sonra morgdan alınan cenazelerinin, defnedilecekleri Güveç köyünde hazırlıklar sürüyor. Aygün ailesinin yakınları, adeta morg zulmünün yapıldığı cenazelerin sabırla köylerine gelmesini bekliyor.
2010 yılının Eylül ayında kavgalı oldukları Mesut U. tarafından Belçika’nın Flaman bölgesi Meulebeke kasabasında sokakta tabancayla vurularak öldürülen, ancak cenazeleri adli izin olmadığı için 940 gündür morgda bekletilen Uğur ve Süleyman Aygün isimli kardeşlerin cenazeleri önceki gün baba Vahit ve anne Naziye Aygün’e teslim edildi. Aygün ailesi tarafından alınan cenazelerin bu gece uçakla Belçika’dan Eskişehir’e, buradan da defnedilecekleri Afyonkarahisar'daki köylerine getirileceği bildirildi. Gençlerin defnedileceği Emirdağ’a bağlı Güveç köyünde cenaze hazırlıkları sürerken, Aygün ailesinin yakınları 940 günden beri teslim alamadıkları ve adeta morg zulmünün yapıldığı cenazelerin sabırla köylerine gelmesini bekliyor.
AYGÜN AİLESİ EVLATLARININ CENAZELERİNİ 940 GÜN VERMEYEN BELÇİKA’YA BİR DAHA DÖNMEYECEK
Uğur ve Süleyman Aygün kardeşlerin Güveç köyünde yaşayan arkadaşları Mehmet Karakoç, yapılan cenaze hazırlıklarını anlatarak, cenazelerin 940 günden beri teslim edilmemesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olayın hemen ardından hemen geleceğini düşünerek Aygün kardeşler için mezar kazdıklarını kaydeden Karakoç, “Ama olmadı cenazeleri gelmedi” dedi.
Cenaze hazırlıklarının tamamlandığından bahseden Karakoç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 3 yıldır, olayı takip eden savcı cenazelerin gelmesine izin vermediği için bizim açtığımız eski mezarlar çöktü. Eski mezarlar çöktüğü için mecburen yeni mezar kazdık. Şimdi cenazeleri getirip buraya defnedeceğiz. Hazırlıkları tamamladık. Salı günü inşallah cenazeler getirilecek. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ cenaze sahiplerini aramış ve hükümet olarak gerekeni yapacaklarını söylemiş. Büyük ihtimalle öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından arkadaşlarımızı defnedeceğiz. Cenazelerin 2,5 yıl morgda bekletilmesinden dolayı aile bize çok rencide olduğunu ve bir daha Belçika’ya dönemeyeceklerini söyledi.”