Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ÖĞRENCİLERDEN ’ATIK TOPLAMA KAMPANYASINA’ BÜYÜK İLGİ

Haber 08.04.2013 17:06 Pazartesi
Lüleburgaz Uçaneller Kuklaevi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Trakya Kukla Festivali kapsamında Kırklareli Belediye Başkanlığının katkılarıyla okullarda düzenlenen "Atık Toplama Kampanyası"na öğrencilerin ilgisi büyük.
Öğrenciler tarafından toplanan atıklar, belediye görevlilerine atık beyannameleri doldurularak teslim edildi. Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan; “Okullarda başlattığımız “Atık Toplama Kampanyası”na katılan çocuklarımız geri dönüşümün önemini bir kez daha anlamış oldu” dedi.
Öğrencilerin atık toplama kampanyasına ilgilerinin gayet güzel olduğunu belirten Başkan Çağlayan;
“5.Uluslararası Trakya Kukla Festivali kapsamında, Avrupa, Aysa, Güney Amerika, Kuzey Amerika ve Avusturya'dan gelen ekipler Kırklarelili vatandaşlarımıza oldukça güzel gösteriler sundu. Festival boyunca çocuklarımız birbirinden güzel kukla gösterileri izleyip eğlendi. Öğrenciler kampanyaya oldukça fazla ilgi gösterdi. İş makinelerimiz ile toplanan atıkları okullardan alıyoruz. Daha sonra belirleyeceğimiz bir gün çocuklarımızı ödüllendireceğiz. Kampanya kapsamında çocuklarımıza değişik hediyeler vereceğiz. En fazla atık toplayan çocuğumuza bisiklet hediye edileceğiz.”