Manisa Haberleri

TUTSAK YUNUSLAR İÇİN 20 BİN İMZA TOPLANDI

Haber 08.04.2013 17:05 Pazartesi
Kaş İlçesindeki yunus parkının kapatılması ve buradaki dört yunusun serbest bırakılması için toplanan 20 bin imza Kaş Belediyesine teslim edildi.
Kaş'ta bulunan yunus parkındaki dört yunusun kurtarılması için imza kampanyası başlatan yazar Buket Uzuner, topladığı 20 bin imzayı, Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin'e teslim etti. Yazar Buket Uzuner, Başkan Gültekin'den yunus parkına ruhsat vermemelerini istedi. Parktaki 'Tom' ve 'Misha' adlı yunusların daha önce kurtarıldığını hatırlatan Uzuner, "Tel örgülerin içerisine hapsedilen diğer yunusların da kurtarılmasını istiyoruz. Bu imzaları, Kaş'ın yunus cenneti olması dileğiyle veriyoruz" dedi.
Başkan Gültekin de belediye olarak yasaların emrettiği şekilde üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.
Buket Uzuner ve beraberindekiler daha sonra Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya'yı da ziyaret ederek destek istedi. Ziyaretlerin ardından Uzuner ve beraberindekiler, Cumhuriyet Meydanı'nda yunus parklara dikkati çekmek amacıyla basına açıklama yaptı.
Eylemde tiyatro ve sinema sanatçısı Uğur Polat da hava şartlarına rağmen halkın büyük duyarlılık gösterdiğini, ilgili kuruluşların artık görevini yapması gerektiğini söyledi.