Manisa Haberleri

TURİZM ÖĞRENCİLERİ ESKİŞEHİR’DE BULUŞACAK

Haber 08.04.2013 17:11 Pazartesi
Eskişehir'in, turizm fakülteleri ve yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerin aralarında işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenecek öğrenci kurultaylarına ev sahipliği yapacağı belirtildi.
Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi ile Turizm Gezi Kulübü tarafından düzenlenen 2 kurultaya Eskişehir 18-20 Nisan’da ev sahipliği yapacak. 3’üncü Turizm Öğrencileri Kurultayı, turizm fakültesi ve dört yıllık yüksekokullarda öğretim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin katılımına açık olacak. Bu yıl ilki yapılacak olan Türk Dünyası Turizm Öğrencileri Kurultayı’na ise, Türkiye'de bulunan üniversitelerde öğrenim gören Türk Cumhuriyetleri’nden gelen öğrenciler katılacak. Kurultaylarda 69 fakülte ve yüksekokulda turizm eğitimi alan öğrenciler, okumakta oldukları bölüm ve programlardaki müfredatlar, stajlar, ders kitapları ve konu konular üzerine çalışmalarda bulunacak.
3’üncü Turizm Öğrencileri Kurultayı’na her yüksekokuldan en fazla dört öğrenci, I. Türk Dünyası Turizm Öğrencileri Kurultayı’na ise her okuldan bir 1 öğrenci delege olarak katılabilecek. Her iki kurultaya da delege olarak katılmak isteyen öğrencilerin en geç 15 Nisan 2013, Pazartesi gününe kadar başvurularını yapmaları gerektiği belirtildi. Kurultaylara delege olarak katılacak öğrencilerin konaklama ve yeme-içmelerinin üniversite tarafından karşılanacağı öğrenildi.