Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 168 YAŞINDA

Haber 08.04.2013 17:10 Pazartesi

Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Polis Teşkilatı'nın devletin vitrini olduğunu ifade etti.

\r\n


\r\nKaymakam Otcu, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yılı dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, Emniyet Amiri Cenk Gedik ve beraberindeki polis memurlarını makamında kabul etti.
\r\nOtcu, burada yaptığı konuşmada polis teşkilatının kuruluşunun 168. yılını kutladığını, teşkilatın 168 yılda sayısız başarılara imza attığını kaydetti. Polis teşkilatının devletin vitrini olduğunu, devletin vatandaşa olan şefkatini ve güler yüzünü polisin yansıttığını ifade eden Otcu, şöyle dedi: “Vatandaşların huzuru için gece gündüz demeden canlarını ortaya koyarak görev yapan polislerimizin 168. kuruluş yılını kutluyorum. Bizler geceleri evimizde rahat uyuyorsak bu onların sayesindedir. Polisimizin 3 görevi vardır. Bunlar suç işlenmesini önlemek, suçluyu yakalamak ve yardım isteyen vatandaşa yardımcı olmak. Polislerimiz bu görevlerini hakkıyla yerine getiriyor. Bu görevleri yerine getirirken şehit olan polis memurlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum.”
\r\nEmniyet Müdürü Balaban ve beraberindeki emniyet mensupları, Kaymakamlıktaki kabulün ardından Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’yı da makamında ziyaret etti. Başkan Yaralı, ziyarette yaptığı konuşmada polis teşkilatının kuruluşunun 168. yılının kutladı.