Manisa Haberleri

HİTİT ÜNİVERSİTESİ’NDE YABANCI ÖĞRENCİ KONTENJANLARI BELLİ OLDU

Haber 08.04.2013 17:33 Pazartesi
Çorum Hitit Üniversitesi, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yurtdışından kabul edilecek öğrenci kontenjanları belli oldu.
Hitit Üniversitesi’nden yapılan açıklama da, üniversite senatosunda kabul edilen “Hitit Üniversitesi Önlisans Ve Lisans Programları İçin Yurtdışından Öğrenci Kabul Ve Kayıt Yönergesi” uyarınca belirlenen yabancı öğrenci kontenjanları, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edildiği açıklandı.
Bu kapsamda 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Meslek Yüksekokullarının önlisans programlarına 66, fakültelere 50, Sağlık Yüksekokuluna 3 ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 6 olmak üzere toplam 125 yabancı öğrencinin kabul edileceğinin belirtildiği açıklama da, “Dünyanın farklı ülkelerinden gelecek olan yabancı uyruklu öğrenciler, ilimizde öğrenimlerini sürdürürken üniversitemizi, ilimizi ve ülkemizi daha iyi tanımakla birlikte farklı kültürlerle buluşma fırsatı da olacaktır. Aynı zamanda üniversitemizin uluslararasılaşması sürecine de büyük katkılar sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.