Manisa Haberleri

SELÇUKLU BELEDİYESİ, ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINDA REKORA GİDİYOR

Haber 08.04.2013 17:30 Pazartesi
Konya’nın Selçuklu İlçe Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında 2013 yılında 25 milyon adet parke, 120 kilometre bordür döşemeyi hedeflerken, sanayi ile açık otopark alanları ve 66 mahallede çalışmalara başladı.
Hızlı yapılaşma ve artan iskan sayısı dikkate alınarak planlı çalışma ile hizmetleri aksatmadan yürüttüklerini söyleyen Başkan Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu Belediyesi olarak sosyal kültürel organizasyonlar başta olmak üzere; eğitim, sağlık, yeşil alan ve spor gibi bir çok alanda yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımların yanı sıra sürekli büyüyen Selçuklu’nun altyapı ve üstyapı çalışmalarına da önem veriyoruz. Konya’da yapılaşmanın en yoğun olduğu yer Selçuklu ilçesidir. İlçemizde su, doğal gaz ve kanalizasyon bağlantıları yapıldıktan sonra hemen altyapı ve asfalt işlerini tamamlıyoruz. Böylece, bölgede bordür ve parke çalışmalarını da bitirmiş oluyoruz. Belediye olarak hızlı yapılaşma ile planlı ve programlı bir şekilde yarışıyoruz. Yapılan planlı ve programlı çalışmalar ile birlikte tüm mahallelerimize en iyi şekilde hizmet götürüyor ve sezon başında koyduğumuz hedeflerin üzerine çıkıyoruz” dedi.
Selçuklu Belediyesi, 2013 yaz dönemi faaliyet programında yer alan ve ilçenin öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda parke, bordür, oluk ve otopark yapım ihalelerini tamamladı. Yapım çalışmalarına başlayan Selçuklu Belediyesi, 55 merkez, 11 çevre mahallede çalışmalara başladı. Yapılan çalışmalarla, ilçede yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen Selçuklu Belediyesi, mevsim şartlarının elverdiği tarihe kadar üstyapı çalışmalarını sürdürecek. Her geçen gün nüfusu artan ve sınırları genişleyen Selçuklu’da 2012 yılında toplam 13 milyon parke döşendi. İlçede yapılan çalışmaların ihtiyaca göre değişmekle birlikte tüm mahallelere en iyi şekilde hizmet götürdüklerini söyleyen yetkililer, 2013 yılında hedeflerinin 25 milyon parke olduğunu belirtti. Sanayi mahalleleri, açık otopark alanları, 55 merkez mahalle ve 11 çevre mahallede başlanan üstyapı çalışmalarında 607 bin metrekare parke, 168 bin 500 metre bordür ve 76 bin metre beton oluk taşı döşenecek. Çalışmalar oluşturulan 21 ekiple yürütülüyor.