Manisa Haberleri

MİLLETVEKİLİ YILDIRIM, BUTİAD ÜYELERİYLE GÖRÜŞTÜ

Haber 08.04.2013 17:38 Pazartesi
AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, Burdur Tüccar ve İşadamları Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu. BUTİAD Başkanı Nuri Aktan, Milletvekili Yıldırım’a işadamlarıyla bir araya gelmesinden dolayı teşekkür etti.
Türkiye gündemine değinen AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, çözüm sürecinin çok önemli olduğunu, kamuoyunda Akil Adamlar olarak adlandırılan heyetin, bölgelere ayrılarak çözüm sürecinde vatandaşları inceleyeceklerini ve çözüm sürecinin rahat geçmesini sağlayacaklarını dile getirdi.
Burdur'un sorunlarına değinen Milletvekili Yıldırım, Burdur’un sosyal hayatının Gazi Caddesi üzerinde geçmesine yönelik soruya, Burdur’un Nazım İmar Planı’ndan önce kentleşen bir yapıda olduğunu ifade etti. Burdur Belediyesi yatırımlarının ihale tarihine uygun teslim edilmediği için geciktiğini dile getiren Yıldırım, Burdur Belediye Meclisi’nin çoğunu CHP oluşturduğu için istenilen kararların alınamadığını dile getirdi.
Burdur’un AK Belediye olmasına rağmen Belediye Meclisi’nde CHP çoğunluğu olmasının büyük sıkıntılara yol açtığını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu: “Belediyenin karar alma mekanizmasını teknik sıkıntıya sokuyor. Sayın Başkanımızda nezaketinden dolayı bu sıkıntıları çok kamuoyuyla paylaşmıyor. Kamuoyunda çok paylaşmayınca sanki geç çıkan ya da çıkmayan kararların sebebi belediye başkanı gibi görülüyor. Bununda verdiği çok büyük sıkıntılar var.” Milletvekili Yıldırım, kahvaltı boyunca işadamlarının sıkıntılarını dinleyerek not aldı.