Manisa Haberleri

KAHRAMANMARAŞ’TA ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI

Haber 08.04.2013 17:46 Pazartesi
Türkiye Satranç Federasyonu ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 4. Uluslararası Satranç Turnuvası sonuçlandı.
Batıpark Spor Salonu’nda 4. Uluslararası Satranç Turnuvası’na 8 ülke ve 28 ilden 600 sporcu katılırken, turnuva 4 kategoride gerçekleştirildi.
Turnuvada dereceye giren sporcuların ödülleri Belediye Başkanvekili Cevdet Kabakcı, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Aliihsan Kabakcı, Kahramanmaraş Belediyespor Müdürü Mustafa Semerci ve diğer yetkililer tarafından verildi.
Toplamda 13 bin TL para ödülünün dağıtıldığı turnuvada aynı zamanda tablet bilgisayar ve fotoğraf makinesi gibi bir çok elektronik alet hediye edildi.
Turnuva sonrasında Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Kahramanmaraş Belediyesi’nin satranç sporuna destek ve katkılarından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ya plaket takdim ederken, Belediye Başkanvekili Cevdet Kabakcı Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay’a madalya beratı hediye etti.
4. Uluslararası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren isimler ise şöyle:
1. Azer Mırzoev -Azerbaycan
2. Shota Azaladze - Gürcistan
3. Iverı Chıghladze - Gürcistan
4. Petar Genov, - Bulgaristan
5. Davıt Benıdze - Gürcistan
6. Anton Teodor - Romanya
7. Ayaz Mamedov - Azerbaycan
8. Bachana Morchıashvılı -Gürcistan
9. Handszar Odeev - Türkmenistan
10. Alexander Karpatchev - Rusya
11. Morteza Darban - İran
12. Nıjat Agayev - Azerbaycan
13. Medeni Deniz - Kahramanmaraş
14. Oğulcan Kanmazalp- Kocaeli
15. Umut Atakişi - İstanbul