Manisa Haberleri

AKŞEHİR’DE SİYASET AKADEMİSİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

Haber 08.04.2013 17:45 Pazartesi
Konya’nın Akşehir ilçesinde, AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Birimi tarafından organize edilen ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan Lider Ülke Türkiye Yerel Yönetimler-1 Siyaset Akademisinin sertifika dağıtımı düzenlenen törenle yapıldı.
Akşehir Kültür Merkezinde yapılan Siyaset Akademisi sertifika törenine AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, AK Parti Konya İl yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Akşehir yönetim Kurulu üyeleri ile sertifika alacak kursiyerler katıldı. Törende Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’a katkılarından dolayı AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs tarafından plaket verildi. Törende konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, terörün çözümü ile ilgili zor bir süreçten geçildiğine değinerek, “Adeta hükümetimiz bu sürece gövdesini ve bütün varlığını koydu. İnşallah bu terör belası bu ülkenin başından bir daha gelmemek üzere temizlenecek, yok olacak” dedi. Baloğlu bu süreçte toplumun her kesiminin desteğine gerek olduğunu belirterek Siyaset Akademisi’nin Akşehir’deki bölümünde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından sertifika törenine katılan Milletvekili Mustafa Baloğlu, Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri birlikte pasta kesti. Pastanın kesilmesinin ardından Milletvekili Mustafa Baloğlu, Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ve diğer yönetim kurulu üyeleri tarafından Siyaset Akademisi sınavında başarılı olanlara sertifikaları dağıtıldı. Siyaset Akademisi sınavında Akşehir birinciliğini Mehmet Çelik’in kazandığı öğrenilirken, Mevlüt Yiğit, Levent Emir, Nursel Fıstık ve Ahmet Çakar’ın da ilk beşe girdiği öğrenildi.