Manisa Haberleri

BAŞSOY’DAN POLİS HAFTASI

Haber 08.04.2013 17:16 Pazartesi
AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 168. yıl dönümü ve 3-10 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan polis haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy mesajında, görevleri uğrunda şehit olan polisleri rahmetle andı. Polislerin halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirdiğini ifade eden AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy yayınladığı mesajında; "Polis teşkilatımız, özellikle geçirmekte olduğu çok hassas dönemlerde, kışkırtıcı eylemlere karşı gösterdiği sağduyulu yaklaşım ve soğukkanlı tavrıyla herkese örnek olmakta ve ülke genelinde din, dil, ırk ayırımı gözetmeksizin vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir arada yaşamasını sağlama ve sağlanan bu güven ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini başarıyla yerine getirmektedir.
Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz 'Polis Haftası'nı kutluyorum. Ülke yönetiminde temel ilke, tartışmasız hukukun üstünlüğüdür ve vatandaşlarımızın hak ve hürriyeti kanunlar çerçevesinde belirlenmiştir. Kamu düzenini korumayı amaçlayan kanunlarımızın uygulanmasında, emniyet teşkilatımıza önemli görevler düşmektedir. Emniyet teşkilatımız, devletimizin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak,huzur ve asayişi temin etmek,suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz.
Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır.
Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.
Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye'de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır kuşkusuz. Bu nedenle ülkemizi bütün sıkıntılardan kurtarıp, güçlü, saygın bir ülke haline getirmek hükümetimizin en temel görev ve hedefleri arasındadır.
Böyle bir değerlendirme ülkemize, insanımıza büyük katkılar sağlayacağı gibi; devletimizin tüm kurumlarına polis Teşkilatımıza ve polisimize saygının ve güvenin artmasına da sebep olacaktır. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevi olmalıdır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyet mensuplarımıza da halkımızın her zaman gösterdiği sevgi ve desteği devam ettirmeleri en büyük temennimizdir.
Polis Haftası'nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, Erzincan’ımız da ve yurdumuzun her köşesinde görev yapan Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr mensuplarını takdirle selamlarken, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarı dileklerimi iletiyorum."dedi