Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

GİRESUN BELEDİYE MECLİSİNDE FAALİYET RAPORU TARTIŞILDI

Haber 08.04.2013 17:15 Pazartesi
Giresun Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci toplantısı 2012 yılı faaliyet raporlarının tartışması içerisinde geçti. 2012 yılı faaliyet raporlarının görüşüldüğü meclis toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun Meclis Başkanlığı’nı Başkan Vekili Hayati Tökez'e devretmesiyle başladı.
Faaliyet raporları hakkında söz alan AK Partı Grubu Başkanı Sabri Öztürk, Giresun Belediyesi'nin harcamaları ile ilgili eleştirilerde bulundu.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu söz alarak iddialara cevap verdi. Aksu ”Bu zamana kadar 290 bin metre boru aldık. 185 bin metre lağım ve yağmur suyu borusu, 105 bin metrede içme suyu borusu aldık. Bunların hepsid e faturalı ve açıktır. Borç konusuna gelince, hizmet alınmamış bir işin borcu olmaz arkadaşlar. Bizim şuan belediyemizin borcu 38 milyon civarındadır. Geliriniz ne kadar çok ise borçlanma da o kadar çok olur. Temizlik konusundaki giderlerle ilgili olarak ise bize şuan 6 yeni mahalle eklendi. Onun yanında karayolları ile yaptığımız protokolle sahil yolunda gidiş ve geliş olarak toplam 51 km'lik hat üzerinde temizlik yapıyoruz. Bu da bize temizlik giderlerinde artış sağladı. Personel konusunda ise 120 çalışanımız vardı şuan 160 civarında. Biz çalışanlarımızın ekonomisine katkı sağlamak için, asgari ücreti uygun bulmuyorum çok düşük ama şuan da en iyi maaşı veren kurum Giresun Belediyesidir. Çalışanların daha çok para kazanmasını hak ettiği düşüncesindeyim. Aksu Festivali ile ilgili maliyetlerin arttığı söylendi, biz uluslararası festival komitesine üye olduk ve festivali 3 saatlik festival olmaktan kurtardık. Festivali tüm şehrimize yayıyoruz. Bunlarda bize ek maliyetler getiriyor. Bu da doğal olarak artış sağlıyor. Misafir ağırlamada en çok barlara ödeme yapıldığı konusuna da değinmek istiyorum, öyle bir şey yok. Bizim bütün yemek salonlarında faturalarımız var. Her yerde yemek veriyoruz. Biz yandaşlarımızdan yemek yiyip, mal almıyoruz. Son olarak CHP il başkanlığının çiçek parasının belediye tarafından ödendiği konusunda değinmek istiyorum,CHP il Başkanı aynı zamanda CHP Meclis grubunun başkanıdır.Belediye meclis üyeleri belediyenin en üst organıdır.Bir tane çiçek faturası görülmüş. Bu gündem değildir. CHP grubunun başkanı olarak çiçek gönderilmesi çok normal bir şeydir. Büyütülecek bir şey ise asla değildir” dedi.
Açıklamaların ardından Giresun Belediyesi 2012 yılı faaliyet raporu Ak Parti Grubunun ret oyuna rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.