Manisa Haberleri

SAMKON’DAN BAŞKAN YILMAZ’A FESHANE DAVETİ

Haber 08.04.2013 17:14 Pazartesi
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Kaya Aşcı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek İstanbul’da yapılacak olan Feshane Şenlikleri “Samsun Günleri” etkinliklerine davet etti.
SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşcı, Başkan Yılmaz’a Geleneksel 6. Eyüp Feshane Şenlikleri kapsamında 10-11-12 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan “Samsun Günleri” ile ilgili bilgi vererek Türkiye’nin her yerindeki Samsunluları bu etkinliklere davet ettiklerini söyledi. SAMKON çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Aşcı, Başkan Yılmaz’ı da İstanbul da görmek istediklerini iletti.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da SAMKON ve SADEF heyetleri ile diğer misafirleri görmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “SAMKON’UN ve SADEF’in çalışmalarını ben de yakinen takip ediyorum ve başarılı buluyorum. İstanbul’daki etkinliğe de Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak katılmayı arzu ediyorum. Gerekli talimatları hemen vereceğim. Ben de programım elverdiği ölçüde sizlerle birlikte olmaya çalışacağım” dedi.
Bu arada, Başkan Yılmaz’ın SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşcı’nın kutsal topraklardan kendisine getirdiği hurmayı konuklarına elleriyle ikram ettiği dikkati çekti.
Ziyarette Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, Bafralı Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, SADEF Spordan Sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Dursun, SADEF Genel Sekreteri Yıldıray Baş, SADEF İstihbarattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Öğütcü, SADEF 6. Bölge Başkanı Köksal Akman, SADEF 1.Bölge Başkanı Halil Katı, İSDEF Genel Başkanı Fikret Bıyık, Bafra TSO Eski Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Aksoy hazır bulundu.