Manisa Haberleri

JANDARMADAN OPERASYON

Haber 08.04.2013 18:27 Pazartesi
Burdur İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Yeşilova İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bucak İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ayrı ayrı yürütülen operasyonlarda 149 kilogram kıyılmış kaçak tütün, 34 bin 600 makaron, 6 adet sigara sarma aparatı, 6 kilogram kaçak çay ve çok sayıda cinsel uyarıcı hap ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Yeşilova İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Güney beldesinde yapılan operasyonda çok miktarda kaçak tütün, makaron ve kaçak çay ile cinsel uyarıcı hap ele geçirildi. Jandarma ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar sonucu S.Y. ve V.Y. isimli iki şahsın Denizli plakalı bir araçla Denizli'den Burdur’a kaçak tütün, makaron (sigara filtresi) ve kaçak çay getirerek piyasaya süreceği bilgisini alan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, söz konusu aracı Güney beldesinde durdurarak cumhuriyet savcısının talimatıyla araç içinde arama yaptı. Yapılan aramada 119 kilogram kaçak kıyılmış tütün, 32 bin 400 adet makaron, 6 adet sigara sarma aparatı ve 6 kilogram kaçak çay ele geçirildi.
Bucak İlçe Jandarma Komutanlığı’nın Taşyayla köyüne düzenlediği operasyonda ise, 24 kilogram kıyılmış kaçak tütün ve 2 bin 200 adet makaron ele geçirildi. Operasyonda A.G isimli şahıs gözaltına alındı.
Ele geçirilen kaçak tütün ve diğer malzemeler Mal Müdürlükleri’ne teslim edilmek üzere jandarma ekipleri tarafından muhafaza altına alınırken, gözaltına alınan 3 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.