Manisa Haberleri

KASTAMONU VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ,

Haber 08.04.2013 18:53 Pazartesi
Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, silahın bir iletişim aracı olmadığın söyledi.
Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları nedeniyle Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Osman Turfan, Polis Memurları ve PMYO Öğrencileri, Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ettiler. Polis memurları Vali Bektaş’a ayrıca çiçek takdim etti.
Ziyarette açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, yapılan hizmetlerin vatandaşlardaki yansımalarını ölçmek ve hizmeti bir daha masaya yatırmak, bir daha tartışmak, doğruları yanlışları ortaya çıkarmak ve ilave yenilikleriyle vatandaşa duyurmak açısından faydalı bulduğunu belirterek, “Bu çerçevede çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Biz Kastamonu’da emniyetimizden memnunuz. Arkadaşlarımız gece gündüz canla başla, fedakarca, olabilecek her türlü gelişmeye hazırlıklı olarak görev yapıyorlar. Gerçekten güvenlik ihtiyaç, çağdaş ihtiyaç insanın belki de en başta gelen ihtiyaçlarından birisidir. Bu hizmette en zor hizmetlerden biridir. Arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiği kadar Kastamonulu hemşerilerimizin bu ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Mobeselerimiz, kameralarımız hizmete girdi. Emniyet teşkilatımızın yapısal anlamda ciddi bir sorunu yok. Devletimiz gereğini yapıyor, arkadaşlarımızda görevlerini severek, isteyerek yerine getiriyorlar” dedi.
Kastamonu’nun huzurlu bir şehir olduğunu belirten Vali Bektaş, kendilerinin görevlerini yaptığını fakat önemli olanın baştan olabilecek olayların engellenmesi olduğuna dikkat çekti. Bektaş, özellikle insanların biraz daha hassas davranmalarını isteyerek, “Bana deniyor ki Kastamonu’da eskiden bu işler daha fazla oluyordu, şimdi çok azaldı. Bu sözler beni mutlu etmiyor. Önemli olan bu işin tamamen ortadan kalkmasıdır. Bir defa silah çağdaş insanın gündeminde olmaması gerekir. Silah ancak askerin, polisin ihtiyacı olduğunda kullanabileceği taşıyabileceği bir araçtır. Hatta artık polisin çoğu da silahsızdır. Polis bile artık silahsız işini yapmaya çalışıyor. Vatandaşımızın silahla alışverişi, silaha ihtiyacı, bir silah alışkanlığı buna gerek yoktu. Günümüz dünyasında günümüz iletişim çağında silah bir iletişim aracı değildir. Bu çerçevede hizmetlerinden dolayı teşkilatımıza başka müdürlerimiz, yöneticilerimiz ve güvenlik teşkilatımız mensupları hepsine ben görevlerinden dolayı, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Haftalarını yıllarını kutluyorum nice böyle güzel günlerde buluşmayı diliyorum, rahmetli olanlara da, şehit olanlara da rahmet diliyorum geldiğiniz için de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ardından Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, kendilerine verdiği destek ve ilgi alakadan dolayı Vali Erdoğan Bektaş’a teşekkür etti. Son günlerin tartışma konusu olan ve Sağlık Bakanlığı tabelalarının başındaki T.C. ibaresinin kaldırılması yönündeki soruya Vali Bektaş, “Böyle bir şeyin kalkacağını zannetmiyorum. Ama bizlere resmi bir bilgi gelmiş değil. Dün Sağlık Bakanımız ile birlikte kahvaltı yaptık, aramızda böyle bir konu geçmedi. Ayrıca Bakan bey, Bakanlığında gündeminde böyle bir konunun olmadığını söyledi” dedi.