Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

YEŞİLDAĞ, MUTLULUĞUN FORMÜLÜNÜ AÇIKLADI

Haber 08.04.2013 18:59 Pazartesi
Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından “Aile İçi İşletişim“ konulu konferans düzenlendi.
Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından Müftülük Konferans Salonunda üç seanslı bir konferans gerçekleştirdi. Efkan Yeşildağ’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi, Tosya Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile velilere bilgiler verdi.
Oldukça yoğun katılın gerçekleştiği konferansa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mesut Şeker ve Cemalettin İpek, İlçe Müftüsü Mehmet Korkmaz, MHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Yur, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Mola, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
Yazar Efkan Yeşildağ, aile içi iletişimde sorun yaşanmaması için yapılması gerekenleri anlattı. Efkan Yeşildağ, çocuk yetiştirmede, her babanın çocuklarına karşı iyi bir baba ve her annenin çocuklarına karşı iyi bir anne olması gerektiğine dikkat çekerek, çocukların aileden gördüklerini örnek aldıklarını söyledi. Yaşanmış olaylardan örnekler veren Yeşildağ, çocuklara gereken ilgi ve sevginin gösterilmesi gerektiğini, çocukların aileden gerekli ilgi ve sevgiyi gördüklerinde mutlu olduklarını kaydetti.
Yeşildağ, aile içinde mutluluğun yakalanabilmesi için huzur ve başarının olması gerektiğini ifade ederek, “Çalışkan ve başarılı insanların söylediği etkili olur. Başarının yanında aile içinde sevgi ve saygı olacak ki huzur da olsun. Bütün bunları yaparken sağlığımızı da ihmal etmeyeceğiz. Spora her gün ortalama yarım saatimizi ayıracağız ki sağlıklı olalım. Bunların yanında aile içinde fertlerinin birbirlerine olan güvencin tam olması gerekir” dedi.
Konferansın çok yararlı olduğunu dile getiren katılımcılar, konuşmacı Efkan Yeşildağ’a teşekkür ederek, çocuklarına karşı iyi bir anne-baba olmak için çalışacakları şeklinde söz verdiler.