Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AKŞEHİR DEVLET HASTANESİ’NE KATKI ÇAĞRISI

Haber 08.04.2013 19:31 Pazartesi
Konya’nın Akşehir İlçe Devlet Hastanesi yönetimi, yaz aylarında yeni taşınacağı bölge hastanesindeki tefrişatlar için vatandaşları katkıya çağırarak “Yeni hastanemizde sizin de isminiz olsun” dedi.
Konu ile ilgili olarak Hastane Yöneticisi Baştabip Uz.Dr. Abdüsselam Ulu yaptığı açıklamada, ”Akşehir Devlet Hastanesi yeni binasına bu yaz taşınıyor. Hastane yapımında sona yaklaşıldı. Yeni hastanenin tefrişine katkıda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın Akşehir’de faaliyet gösteren sağlık kurulları kurma ve yaşatma derneği aracılığı ile yardımlarını bekliyoruz. Belli bir bedel karşılığı hasta odalarına isimlerini yazdırmak isteyen hayırsever hemşehrilerimizin hastanemize ve derneğimize müracaat etmelerini bekliyoruz. Biz de hastane yöneticileri ve dernek başkanımızla kamu ve özel kuruluşlarımızı ziyaret etmeyi, yardım kampanyası hakkında bilgi vermeyi planlıyoruz. Devletimizin imkanlarıyla en iyi şekilde hastanemizi hizmete açmak istiyoruz, ancak otel konforunda ve en gelişmiş cihazlarla kaliteli hizmet verebilmek için tüm hayırsever vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Tamamlanma aşamasına gelen hastanemizde, 45 adet tek kişilik, 88 adet çift kişilik hasta odası bulunmaktadır. 28 adet yoğun bakım yatağı, 8 adet ameliyat odası ve masası, 16 yataklı diyaliz ünitesi, gelişmiş acil servisi modern görüntüleme üniteleri ile hizmete girecektir” dedi.
Sağlık Kurulları Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Eczacı Sefer Sargın da, dernek olarak, yeni hastaneyle ilgili acil alınacak olan cihazlar ve özel odaların otel konforunda yapılması için Akşehir halkının desteklerinin devamını beklediklerini söyledi.