Manisa Haberleri

GALATASARAY- REAL MADRİD MAÇINA DOĞRU

Haber 08.04.2013 19:49 Pazartesi
Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, turu geçmek için Galatasaray ile oynayacağı rövanş maçını kazanmaları gerektiğini söyledi.
Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho Türk Telekom Arena’da yarın Galatasaray ile oynayacağı maç öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının Türkiye’ye neden 4 kaleci ile geldiniz sorusuna Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, “Bir tane kalecimizin tek başına geride kalmaması ve takımla birlikte antrenman yapması için getirdik. Biz sakat futbolcularımızı da gittiğimiz deplasmanlara götürüyoruz. Daha iyi antrenman yapmaları için 4 kaleciyi de getirdim” diye konuştu.
“PEPE’NİN ŞU AN DURUMU ŞÜPHELİ O YÜZDEN YARINI BEKLEYECEĞİZ”
Basın mensuplarının Levante maçında sakatlanan Pepe’nin sakatlığının sorulması üzerine başarılı teknik adam Levante maçında Pepe’nin bir sakatlığı olduğunu hatırlatarak, “Pepe’nin şu an durumu şüpheli o yüzden yarını bekleyeceğiz. Yarın Albiol da oynayabilir. Albiol veya Pepe'nin oynaması bizim için fark etmez” dedi.
Basın mensuplarının stadın dolu olup olmaması ile ilgili soruya ise Portekizli teknik Adam, “Yarın dolu bir stat var olacak. Biz dolu tribün önünde oynamayı seviyoruz. Bu taraftar işleri kültürle alakalı bir şey. Yarın çok seyircinin olması oyuncularımı memnun edecektir” diye konuştu.
“YARIN KİMİN OYNAYACAĞINI SÖYLEMEYECEĞİM”
Basın mensupların yarın forvet hattında kimin oynayacağı ile ilgili soruya ise Mourinho, “Bunu sizinle paylaşmayacağım. Hem Higuain hem de Benzema çok iyi oyuncular” diye konuştu.
Şampiyonlar Lig'inde değerlendirmelerde bulunan Real Madrid Mourinho, “Juventus ve Bayern Münih karşılaşmasını berabere kaldı. Genelde berabere kalan takımlar ortada olan maçlardır. İki takımın da kuvvetli olduğu takımlardır. Juventus ve Münih arasındaki maç daha farklı olacaktır. Çünkü iki takımda çok güçlü ve ikisi de şampiyonluk istiyor” dedi.
Real Madrid futbolcusu Coendrao ise dolu tribünlere oynamaya alışkın olduklarını belirterek, “Yarın sakin olup, futbol oynamaya çalışacağız. İstediğimiz sonucu ise alacağımızı düşünüyorum” dedi.