Manisa Haberleri

ERDOĞAN’DAN ’DEMİR LEYDİ’ İÇİN TAZİYE MESAJI

Haber 08.04.2013 20:48 Pazartesi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere’nin ilk kadın başbakanı olan ve “Demir Leydi” olarak tanınan Margaret Thatcher’in vefatı nedeniyle İngiltere Başbakanı David Cameron’a taziye mesajı gönderdi.
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başbakan Erdoğan, Margaret Thatcher’in vefatı nedeniyle İngiltere Başbakanı David Cameron’a taziye mesajı gönderdi. Thatcher’in vefatını üzüntüyle öğrendiğini belirten Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Birleşik Krallık’ta başbakanlık görevini 1979-1990 yılları arasında deruhte etmiş olan ve ülkesinin yakın siyasi tarihinde önemli izler bırakan Barones Margaret Thatcher’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Sadece ülkesinin değil, Avrupa ve dünya siyaset tarihinin de en etkili liderlerinden biri olan Barones Thatcher, cesareti, azim ve kararlılığıyla birçok siyasetçi için ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Milletim, hükümetim ve şahsım adına size ve dost Birleşik Krallık halkına taziyelerimi iletiyor, sizin aracılığınızla müteveffanın ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.”