Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

FATSA KAYMAKAMI’NDAN KIZILAY’A PLAKET

Haber 08.04.2013 20:45 Pazartesi
Fatsa Kızılay Şubesi tarafından, Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ne Türkiye’de sadece 5 Okulda bulunan zihinsel engellilere yönelik derslik yapıldı.
Dersliğin açılışında bir konuşma yapan Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Kızılay Derneği Genel Merkezinin Türkiye’de 6 tane olan sınıflardan birini de Fatsa’ya kazandırmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Kaymakam Atmaca, “Türkiye genelinde sadece 6 adet okulda bulunan ve bunların bir tanesi de Fatsa’da olması bizi ayrıca memnun etmiştir. Fatsa Kızılay Derneği Başkanı Erdi beye teşekkür ediyorum, burada eğitim görecek öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.
Ana Sınıfı Öğretmeni Yeşim Ceyrek de bir konuşma yaparak, Türk Kızılayı sayesinde güzel ve anlamlı bir güne tanıklık ettiklerini belirtti. Yeşim Ceyrek, “Bilindiği üzere toplumumuzda dünyada pek çok engelli kardeşimiz var. Bunların içinde bazıları yaşama katılmış yada yaşama katılmaları sağlanmıştır. Bazıları yaşama hakkından soyutlanmıştır. Ne yazık ki her engelli kardeşimiz böyle imkanı olmuyor. Yaşam standardı iyi olmayan kardeşlerimiz. Bir nebze de olsa hayata tutunmakta, yaşam standardı iyi olmayan engelli kardeşlerimiz ise engellerle karşılaşıyorlar. Bu güzel yeryüzünde engellileri daha zor duruma düşürmeden, yaşamı ailelerine ve kendisine yaşanır hale getirmek amacıyla atılmış bu güzel gün için Türk Kızılayı’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların bitiminde, Kaymakam Bekir Atmaca, Türk Kızılayı Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları’na teşekkür plaketi takdim etti
Açılışa, Emniyet Müdürü Hüseyin Aslan, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı, Türk Kızılayı Derneği Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları, FATSO Başkanı Tayfun Karataş, Şube Müdürleri Atilla Yiğit, Hüseyin Biberoğlu, Okul Müdürü Engin Bindaş ve sivil toplum kuruluşları katıldı.