Manisa Haberleri

ADANASPOR-DENİZLİSPOR MAÇININ ARDINDAN

Haber 08.04.2013 23:36 Pazartesi
Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Denizlispor maçında alınan 3 puanın önemine değinerek, “Puanların aslanın midesinde olduğu bu süreçte kazanılan 3 puan çok değerli” dedi.
Denizlispor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Levent Eriş, oyuna çok erken bir golle başladıklarını vurgulayarak, “Başladığımız bu oyunun akabininde daha da net pozisyonlar yaratmaya başladık. Bu yarattığımız net pozisyonları hem pas hem de şut tercihlerimizi doğru kullanmadığımız için gole çeviremedik” diye konuştu.
Son 5 haftaya girildiğini ve artık puanların aslanın midesinde olduğunu söyleyen Eriş, “Kazanılan 3 puan çok değerli. Çok zorlu bir yarıştayız. 6-7 tane takım ilk 6 için mücadele ediyor. Biz ilk ikiyi çok istemiştik ama gerçekleştiremedik. En azından yine Play Off’ta final oynayıp, görevimizi yerine getirip Adanaspor’u Süper Lig’e çıkartmak istiyoruz. Bu saatten sonra her maçın çok ciddi ve önemli geçeceğini bildiğimiz için kazanılmış 3 puanı çok önemli” ifadelerini kullandı.
Adanaspor’lu İzzet Yıldırım da, kazanmak için sahaya çıktıklarını aktararak, “Kazanmamız gerekiyordu. Çünkü rakiplerimizin hepsi maçı kazandı. Rakibimizin düşme tehlikesi vardı. Bana göre ligin iyi takımları arasında. İyi bir direnç gösterdiler biz. Kazandık, mutluyuz” şeklinde konuştu.
Adanaspor’un genç oyuncusu Cem Özdemir ise, haftalardır iyi mücadele ettiklerini, ancak galip gelemediklerini kaydederek, “Bu hafta bu şanssızlığı giderdiğimizi düşünüyorum. Gollerle tanışarak galibiyeti aldık. Hiç stres yaşamadan Play Off’a çıkmak istiyoruz. Geçen sene yarım bıraktığımız Kasımpaşa maçındaki mağlubiyeti bu sene galibiyete çevirerek Süper Lig’e çıkmak istiyoruz” dedi.
DENİZLİSPOR CEPHESİ
Denizlispor Teknik Direktörü Selahattin Dervent de, sahadan mağlup ayrıldıkları için üzgün olduğunu söyleyerek, “Bu şanssızlığı önümüzdeki hafta kıracağız. Buna inanıyorum. Bu durumu değiştirebilecek gücümüz var” diye konuştu.
Denizlispor’dan Berkay Can Değirmencioğlu, söylenecek çok fazla bir şeyin olmadığını belirterek, “Önümüzdeki hafta Karşıyaka ile karışılacağız. Oradan mutlak bir 3 puan çıkarmalıyız” ifadelerini kullandı.