Manisa Haberleri
Son Dakika SON DAKİKA

Tarihi Kurşunluhan’ın Etrafı Açıldı

Haber 11.04.2013 00:51 Perşembe

Manisa Belediyesi, Ege Mahallesi Borsa Caddesi’nde imar planında yeşil alan içinde kalan dört adet eski binanın yıkımını gerçekleştirdi.

\r\n

Belediye Başkan Yardımcısı Cem Çöllü, yapılan yıkımla birlikte tarihi Kurşunluhan’ın etrafının açıldığını belirterek, yıkım yapılan bölgenin en kısa zamanda düzenlenerek sosyal alan olarak vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

\r\n

Tarihi yapıların etrafının açılması, yolların genişletilmesi ve yeşil alanların arttırılması amacıyla Manisa Belediyesi tarafından yürütülen kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bu çerçevede Ege Mahallesi Borsa Caddesi üzerinde bulunan ve tarihi Kurşunluhan’ın etrafını kapatan dört adet eski işyerinin yıkımı gerçekleştirildi. Sabah saatlerinden itibaren Plan ve Proje Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen yıkımla ilgili olarak bilgi veren Plan ve Proje Müdürü Taner İçöz, “Hak sahipleri ile yaptığımız görüşmelerde yıkım kararı aldık. Dört adet dükkânın yıkımıyla birlikte tarihi Kurşunluhan’ın da etrafı açılmış oldu. Kamulaştırmalarla birlikte dört adet dükkânın hak sahibine toplam 154 bin TL ödeme yapıldı” dedi.

\r\n

Yıkılan Alan Yeşillendirilecek

\r\n

Belediye Başkan Yardımcısı Cem Çöllü ise Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yıkım yaptığı bölgenin en kısa zamanda düzenlenerek halkın hizmetine sunulacağını belirterek, “Yıkımı yapılan dükkânların olduğu bölge imar planında yeşil alan olarak gözüküyor. Bu kapsamda gerekli çalışmalarımızı başlattık. Bölgeyi yapacağımız yeşillendirme ve ışıklandırma çalışmalarıyla halkımızın hizmetine sunacağız. Amacımız kentimize yeni bir sosyal alanı daha kazandırmak” diye konuştu.