Manisa Haberleri

GTSO NAKLİYECİLERİN MESELELERİNİ DİNLEDİ

Haber 12.04.2013 13:13 Cuma
Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, Nakliyeciler Derneği’ni ziyaret ederek, esnafın meselelerini dinledi.
İstiklal Caddesi’nde bulunan Nakliyeciler Derneği’nin yeni yönetim kurulunu ziyaret eden Akıt, yönetim kurulu üyeleriyle tanışarak görevlerinde başarılar diledi. Gemlikli nakliyecilerin bazı sıkıntıları olduğunu bildiğini söyleyen GTSO Başkanı Akıt, kendisinin de çocuklarıyla Akıtlar Nakliyat adıyla firması olduğunu hatırlattı.
Gemlik Nakliyeciler Derneği Başkanı Osman Sertaslan, nakliyecilerin bir çatı altında toplanarak meselelerine çözüm aradıklarını, bu konuda meslek kuruluşu olan Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın da kendilerine yardımcı olmasını istedi. Artan maliyetler karşısında taşıma ücretlerinin çok düşük kaldığını söyleyen Sertaslan, “Dışarıdan gelen nakliyeciler Gemlikli nakliyecilerin rakibi olmaya başladı. Biz 5 bin kişiye bakan bir sektörüz. Gemlikli yöneticilere sıkıntılarımızı iletmek için bize destek verin” dedi.
Akıt, “Ben de sizlerden biriyim. Bu meseleyi birlikte çözmeliyiz. Bu konuda kamu yetkililerine birlikte gidip meselelerimizi iletelim. Çözüm için destek isteyelim. Bu sektörü yaşatmak zorundayız. Sizlerle birlikte binlerce kişi bu sektörden ekmek yemektedir” diye konuştu.