Manisa Haberleri

VAN BELEDİYESİ’NDEN YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMASI

Haber 12.04.2013 13:33 Cuma
Van Belediyesi, 2013 sezonu yeşillendirme çalışmaları kapsamında 25 değişik türden 20 bin 800 adet değişik fidan ve süs bitkisi dikecek.
Van Belediyesi, 2013 sezonu yeşillendirme çalışmalarına başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentteki refüj ve parklara 25 değişik bitki türü ekerken, yeşillendirme çalışmaları için kentin büyük bir bölümünde çalışma başlatıldı. 2013 yılı çalışma sezonu boyunca toplamda 20 bin 800 adet fidan ve çalı türü bitki ekeceklerini aktaran Park ve Bahçeler Müdürü Şeref Demir, yörenin ekolojik yapısına uygun bitkilerin alındığını ve kısa süre içerisinde bu çalışmaları tamamlayacaklarını aktardı. İzmir, Sakarya ve Bursa illerinden alınan değişik bitki türlerinin yıl içerisinde kente ekileceğini ifade eden Demir, “Bir aydır başlattığımız çalışmalarımız parklarda ve yollarda devam etmektedir. Getirdiğimiz fidanlar saksılı olduğu için herhangi bir zarar görmemekte ve 3-4 ay sonrada dikimi yapılabilecek türdedir” dedi.
Mavi ladin, batı ladini, mavi atlas sediri, sedir, sekoya, selvi, leylandi, çam ağacı, yapraklı fidan ve değişik süs bitkilerinin alındığını söyleyen Demir, bu bitkilerin ekilmesi ile birlikte kentin güzel bir görüntüye kavuşacağını belirtti.