Manisa Haberleri

NİJERLİ HEYETTEN BAŞKAN KALAYCI’YA ZİYARET

Haber 12.04.2013 13:33 Cuma
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Nijer’in üst düzey eğitim bürokratları Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’yı ziyaret etti.
Merkezi Ankara'da bulunan Uluslararası Gökkubbe Yardımlaşma Derneği'nin daveti üzerine Türkiye’ye gelen Nijer Eğitim Bakanlığı bürokratları, İstanbul ve Ankara'daki incelemelerinin ardından Konya'ya gelerek, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Uluslararası Gökkubbe Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Sami Zeybek ile yönetim kurulu üyesi Mücahit Gedikli de hazır bulundu.
Nijer'de bulunan Türk okulunun adının Mevlana Koleji olduğunu belirten Uluslararası Gökkubbe Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Sami Zeybek, "Nijer Eğitim Bakanlığı'nda üst düzey bürokratlardan oluşan heyeti, İstanbul ve Ankara gezilerinden sonra bugün de Konya'ya getirdik. Bizleri ağırladığı için Meram Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Konuklarına Meram ilçesi hakkında bilgi veren Başkan Kalaycı da, "Dünyanın farklı ülkelerinden belediyelerle kardeş şehir ilişkilerimiz var. Bosna-Hersek'te Hadzici, Irak'ta Telafer, Filistin'de Gazze, Azerbaycan'da Şeki, Moritanya'da Ekcevcet ve Tunus'ta Manuba Belediyeleri ile kardeş belediyeyiz. ABD'de de Karsın Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sizleri hoşgörü ve sevgi diyarı Konya’mızda ağırlamaktan büyük onur duyuyorum" diye konuştu.
Nijer Eğitim Genel Müdürü Mümin Musa, Başkan Kalaycı'ya günün anısına Nijer el sanatlarıyla yapılan bir hediye, Kalaycı da Musa'ya semazen figürü hediye etti.