Manisa Haberleri

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ DENEME SINAVINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Haber 12.04.2013 13:41 Cuma
Sivas'ın Suşehri ilçesinde, Kemalpaşa İlköğretim Okulu 2. ve 3. sınıf öğrencileri Sefa Erol ve Elif Zeynep Öztürk yine aynı okuldan 3. sınıf öğrencileri Mehmet Can Yiğiter ve Ayşe Kendir isimli öğrenciler Zambak Dergisi'nin dönem içerisinde Türkiye genelinde ilköğretim öğrencileri arasında düzenlediği deneme sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular.
Öğrencileriyle gurur duyduğunu belirten okul müdürü Halil İbrahim Taştan, "Zambak Dergisi'nin Türkiye genelinde ilköğretim öğrencileri arasında düzenlediği deneme sınavında okulumuz öğrencilerinden Sefa Erol, Elif Zeynep Öztürk, Mehmet Can Yiğiter ve Ayşe Kendir hayat bilgisi, Türkçe ve Matematik üzerinden toplam 50 soruya doğru cevap vererek derginin düzenlediği deneme sınavından 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle gurur duydum. Bu başarı öğretmen, öğrenci ilişkilerinin okul içerisinde en üst seviyede olması ve öğrencilerimizin aileleriyle olan iletişimlerinin yüksek olması, azimli bir çalışmayla ortaya çıkmaktadır. Okulumuzda eğitim başarısının en üst seviyelere çıkmasındaki en büyük pay yeni nesil genç öğretmenlerimizin öğrencileriyle çok yakından ilgilenmelerinden geçiyor. Bu anlamda okulumuza bu başarıyı getiren öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizle gurur duyduk " dedi.
Düzenlenen deneme sınavında 500 tam puan alıp Türkiye birincisi olan Sefa Erol, Elif Zeynep Öztürk, Mehmet Can Yiğiter, Ayşe Kendir okul idaresi tarafından ödüllendirildiler.