Manisa Haberleri

BAKAN YILDIRIM’DAN ‘BAKANLIK ÖNÜNDEKİ SİLAHLI SALDIRIYA’ İLİŞKİN AÇIKLAMA

Haber 12.04.2013 13:51 Cuma
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bakanlık binası önünde meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin, “Müsteşarıma gerekli talimatı verdim. İnceleme ve soruşturmayı başlattık. Gereğini yaparız” dedi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Metro Araçları Üretim Tesisi temel atma törenine katıldı. Programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Yıldırım, bugün medyada yer alan Ulaştırma Bakanlığı önünde raportör Hakan Çeliközer’in, tartıştığı Hukuk Müşaviri Mehmet Satılmış’a tabanca ile ateş ettiği haberlerine ilişkin, “Orada yanlış bilgi var. İki tane çalışan bakanlık dışında tartışmışlar böle bir olay yaşanmış. Ama bakanlık dışında olması ilgisiz kalacağız anlamına gelmez. Müsteşarıma gerekli talimatı verdim. İnceleme ve soruşturmayı başlattık. Gereğini yaparız” diye konuştu.
Yıldırım, ‘Kanal İstanbul Projesi’ için Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararının çıkmasına ilişkin de değerlendirmede bulunarak, “Karar çıktı. Artık bundan sonraki süreçte ihale hazırlıklarının yapılması ihaleye çıkarılması ve daha sonra da yapım aşamasına geçilmesi var yani resmen süreç başlamış oldu” açıklamasında bulundu.