Manisa Haberleri

BİLSAM’DAN KULUNCAK ÇALIŞTAYI

Haber 12.04.2013 13:51 Cuma
İlçelerdeki öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı ilçe çalıştayları Kuluncak ilçesinde de gerçekleştirildi.
BİLSAM İlçe Çalıştayları Proje Koordinatörü Mikail Özkaya proje hakkında bilgi verdikten sonra programın moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Gezer, bütün katılımcılara teşekkür etti. Profesör Gezer, BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarla sorunları tespit etmek var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durum tespiti ve analiz yapmak ve böylece kurumlara yardımcı olmak istediklerini belirtti. Gezer, Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını ifade etti.
Çalıştay’da sırasıyla durum tespiti ve analizi, Kuluncak ile ilgili temel veriler, Kuluncak’ın stratejik özellikleri, sorunları, Kuluncak için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı. Yürütme Kurulunun BİLSAM üyelerinden Ersin Başaran, İsa Akgül, Mikail Özkaya ve Murat Aşan, tarafından oluşturulduğu çalıştay yaklaşık 3 saat sürdü.
Bu çalıştayların sonunda ilçelerle ile ilgili bütün verilerin analiz edilerek birkaç ay içerisinde rapor haline getirilip kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Derneği (BİLSAM) tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Kuluncak Kaymakamı Savaş Konak, Kuluncak Belediye Başkanı Ramazan Nacar, Sofular Belediye Başkanı Kamil Çelik, İlçe Emniyet Amiri Erol Ünlü, BİLSAM üyelerinden İlhami Polat, İl genel meclis ve ilçe belediye meclis üyeleri, Kuluncak İlçesinin kamu, özel sektör ve sivil toplum kurumlarının temsilcileri ve şube müdürleri olmak üzere yaklaşık 35 kişi katıldı.