Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BAŞKAN BURMA, DENİZEVLERİ’NE EL ATTI

Haber 12.04.2013 13:47 Cuma
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Denizevleri Mahallesi’nde sokak sokak gezerek, sorunları yerinde tespit etti.
Denizevleri Mahalle Muhtarı Dursun Yiğit ve belediye yetkilileri ile mahallede incelemelerde bulunan Başkan Metin Burma, sokak sokak dolaşarak var olan sorunların çözümünün nasıl olacağı yönünde değerlendirmeler yaptı. Mahallelerin sokaklarda su birikmesi ve sahilin biraz daha nezih hale getirilmesi gibi iki önemli konu üzerinde yoğunlaştığını belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Sokak sokak gezerek sorunları tespit ettik, değerlendirmeler yaptık. Burada geçmişte sokakların suyunu denize kadar götürecek kanal yapılmamış. Yüzey suları, yer altına verilmiş. Zaman içinde lig, kum, toprak ve çeşitli maddelerin birikmesi sonucu artık su yeraltına inemez hale gelip, yüzeyde birikmeler, göllenmeler yapmaya başlamış. Bu sorunu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte irtibat kurarak en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız” dedi.
Mahalle sakinlerinin bir diğer isteklerini yerine getirmek için mevcut parkın ve eski aqua parkın olduğu alanda çay bahçesi, dinlenme, spor alanları ve çeşitli su oyunları ile görsel bir güzellik katacak havuz düzenlemesini hayata geçirmek için çalışmalarını başlattıklarını kaydeden Başkan Burma, “Eskiden cıvıl cıvıl olan, mahalle halkı ile çok güzel günlerimizin geçtiği, şimdi ise eski günlerinden uzaklaşan ve havası iyice bozulan, Denizevleri sahilindeki parkta bir çalışma başlattık. Eski aqua parkın olduğu alanı da içine alacak şekilde yapacağımız düzenlemelerle, burada çay bahçesi, dinlenme alanı, güzel bir fıskiyeli, ışıklı havuz yapacağız. Orada bir takım etkinlikler de yapacağız. Burayı eski günlerine döndüreceğiz. Orada bir takım etkinliklerimiz de olacak. Böylece kötü izlenimleri olabildiğince yok etmeye, bu bölgeyi eski günlerine ve cıvıltısına kavuşturmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
Öte yandan Başkan Burma, mahalle gezisi sırasında Denizevleri sakinleri ile sohbet ederek, sorunlarının çözümü konusunda çalışmalara başladıklarının müjdesini verdi.