Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ADANA’YA KAMPÜS OKUL

Haber 12.04.2013 13:40 Cuma
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Türkiye’de belirli illerde hayata geçirilecek ‘Kampüs Okul’ projesi kapsamında Adana’ya da 42 derslikli 10 okul yapılacağını söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in desteği ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Adana’da inşasına karar verilen projeyi desteklediğini ifade eden Çoş, “İnşallah Ceyhan ve Kozan’da da dahil 10’dan fazla kampus okul projesini hayata geçirmek suretiyle merkezdeki yetersiz kalmış, trafik ve otopark problemi olan ve ikili öğretim yapılmayan hiçbir laboratuarı olmayan ya da yetersiz olan okullardan kurtulmuş olacağız” dedi.
Köy ve kırsal kesimden gelen ya da yatılı okumak isteyen öğrencilerin burada misafir edilebileceğini söyleyen Coş, kampus okulunun içinde spor salonu, yüzme havuzu ve 105 bin metre karelik yeşil alan, kantin ve sosyal tesisin bulunacağını kaydetti.
Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan dersliklerin yüzde 20’sini bir yılda yapacaklarını belirten Vali Çoş, ‘Kampüs Okul’ projesi ile 2013 yılının Adana için eğitimde hamle yılı olacağını söyledi.
Proje için gerekli tüm hazırlıklarım başladığını belirten Coş, “Bu yıl bin 500’ü aşkın derslik yapmış olacağız. Gerekli ihale hazırlıklarını yaptık. Bir kısmının ihalesini yaptık. Bunları en seri ve kaliteli şekilde yapmak için arkadaşlarımız seri şekilde çalışıyorlar” şeklinde konuştu.
Adana’ya proje kapsamında 42 derslikli 10 okul yapılacağını aktaran Coş, bu okullarda 500’ü aşkın öğretmenin görev yapacağını ve en az 10 bin öğrencinin en iyi şartlarda eğitim göreceğini ifade etti. ‘Kampüs okul’ projesinin içerisinde 10 okulun yanı sıra 150 metre kare yüz ölçümünde bir kütüphane, bin kişilik kız yurdu ve bin kişilik erkek yurdunun olacağını söyledi.